آنچه که باید در مورد کفسابی بدانیم(نکات کفسابی)

در این مقاله از کافه کفسابی به بررسی برخی نکات کفسابی و سنگسابی می پردازیم:

۱٫دستگاه کفسابی در دو نوع برق تک فاز و برق سه فاز وجود دارد  دستگاه با برق سه فاز قوی تر و حاصل کارش بهتر و باکیفیت تر است. منازلی که مجهز به آسانسور هستند، مجهز به برق سه فاز می باشند. هزینه کفسابی با دستگاه برق تک فاز بیشتر از سه فاز است.

۲٫ فاضلاب یا آب حاصل از کفسابی به مرور زمان سفت و محکم می شود و نباید به سیستم لوله کشی فاضلاب ساختمان وارد شود.

۳٫ سنگی که از سنگ فروشی خریداری می کنیم قبلاً ساب خورده است و برای صرفه جویی می توانید سنگ خام (ساب نخورده) خریداری کنیم که بسیار ارزان تر است و پس از اجرای آن در کار، آن را ساب بزنید.

۴٫ یک نفر با یک دستگاه می تواند روزانه ۳۰ تا ۴۰ متر کف را ساب بزند که البته در شرایط خاص این مقدار قابل تغییر است. تعداد دفعات پرداخت در ساب کامل ۹ دست می باشد.

۵٫ سرکه، آبلیمو، ترشیجات، وایتکس و جوهرنمک، سطح براق و شفاف سنگ را کدر می کنند و پس از کفسابی در استفاده از آنها باید احتیاط کرد.

۶٫ برای سنگ گرانیت، کفسابی خیلی توصیه نمی شود، چراکه ساب گرانیت با ماشین آلات بسیار سنگین و در کارخانه انجام می شود. نتیجه ساب دستگاه های متحرک (سه فاز و تکفاز)، در مورد سنگ گرانیت، قابل مقایسه با ساب کارخانه نیست.

۷٫ کفسابی پارکت فقط برای پارکتهای از جنس چوب قابل اجرا است (نه لمینت، نه پارکت ام دی اف) و در آن پارکت با سمباده مخصوص کفسابی می شود و سپس روغن جلا روی آن را می پوشاند.

۸.معمولا وقتی بخواهند روی موزاییک را پارکت کنند، برای یکدست شدن و لق نزدن پارکت، موزاییک زیر آن را کفسابی می کنند.

۹٫ مواد جامد و بعضاً مایعی به عنوان پولیش وجود دارند که گاهی به درخواست کارفرما، پس انجام مراحل کامل ساب، روی کار اجرا می شوند.

۱۰٫در کار کفسابی با فرچه سیمی سنگ کف با فرچه سیمی سابیده شده و بسیار تمیز می شود، ولی در طول زمان، مجدداً سنگ کثیف خواهد شد چراکه در این روش، سنگ شفافیت لازم را برای دفع کثیفی و غبار به دست نمی آورد.

پیام بگذارید