مزایا و معایب وایتکس و مواد شوینده سنگ در کفسابی و سنگسابی

مزایا و معایب وایتکس و مواد شوینده در کفسابی و سنگسابی

سنگهای کف ساختمان از زمان قدیم باعث زیبایی ساختمان بوده اند . و نیاز به کفسابی و سنگسابی همیشه حتی زمانی که این دستگاههای روز دنیا برای امر کف سابی نبوده احساس میشده.

ولی بعضا نیاز به کفسابی نیست و یا افراد مراقبت از سنگ را جدی نمیگیرند و این کار باعث خرابی سنگ می شود و کار فقط با سنگ سابی رفع می شود در این مطلب میخواهیم درباره مراقبت از سنگ و بعضی از شوینده های سنگ مطلبی بنویسیم.

سنگ ساختمانی در دو نوع نرم و سخت هستند و تحت فشار هر دونوع سنگ دچار تغییراتی می شوند سنگهایی مثله مرمر ، مرمریت ، آهک ، تراورتن از جمله سنگهای نرم هستند و زود خراشیده می شوند و باید از آنها مواظبت کرد نه سختگیرانه ولی در حد معمول و معقول، که در غیر این صورت نیاز به کفسابی و سنگسابی پیدا می کنند .

همانطور که می دانیم اکثر نوشیدنی ها و مایعات روی سنگ تاثیر مخرب می گذارند مثله لیموی ترش ، سرکه و نوشابه و … پس حتما وقتی قرار است مایعاتی بخوریم حتما از زیرلیوانی استفاده کنید تا حتی الامکان مایعات روی سنگ نریزند که در صورت ریختن نیاز به کفسابی و سنگ سابی پیدا می کنید.

به هیچ وجه چیزی را برای برش روی سنگ معمولی قرار ندهید زیرا چاقو و … به شدت به سنگ آسب میزننند و باعث خراشیدگی سنگ می شوند .

گردگیری و جارو کردن به خصوص در پارکینگ منازل را هر روز انجام دهید زیرا ریز سنگهای موجود در پارکینگ و رفتن لاستیک ماشین روی سنگ باعث خراشیدگی سنگ می شود .

قوطی روغن صنعتی و خوراکی و مواد چرب را مستقیم روی سنگ قرار ندهید.

سعی کنید کف ساختمان را با آب یا حداکثر شوینده ملایم بشویید و خشک کنید هرگز نگذارید لکه ای روی سنگ برای مدتی باقی بماند.

برای تمیز کردن مرمر و مرمریت و تراورتن و سنگ آهک از شوینده های حاوی اسید از جمله وایتکس و مایع من به هیچ وجه استفاده نکنید حتی آب لیمو و سرکه باعث آسیب جدی به این سنگها می شود و این سنگها با کفسابی و سنگسابی مثله روز اول می شوند.

از شوینده های پودری و همچنین افشانه آمونیاکی استفاده نکنید.

برای تمیز کردن کف حمام از دسته تی های لاستیکی استفاده کنید و یا نهایتا با شوینده ملایم کف را بشویید و برای تمیز کردن استخر و وان از فشار آب به همراه تمیز کننده ملایم استفاده کنید .

اگر سنگ شما آسیب دیده و کهنه شده و یا خراش زیادی دارد نگران نباشید ما با کفسابی و سنگسابی حرفه ای که با دستگاههای مخصوص انجام می دهیم خدمت میرسیم و کف سنگ را سابزنی می کنیم ساب انواع سنگهای تراورتن ، مرمر ،مرمریت و … تخصص ماست.

کافه کفسابی با بیش از ده سال سابقه بهترین نوع کفسابی و سنگسابی را با مناسبترین قیمت انجام می دهد کافی است با شماره های موجود در زیر همین سایت با ما تماس بگیرید و مناسبترین قیمت کفسابی را از ما بخواهید.

کفسابی در تهران ، کفسابی در کرج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *