کفسابی بتن با لقمه الماس و انجام کفسابی بتن۰۹۱۰۲۷۰۰۱۴۲

کفسابی بتن:

کفسابی بتن معمولا برای صاف کردن سطح بتن استفاده می شود البته بتن را می توان تا حدودی براق هم کرد ولی این مورد شایع نیست و معمولا فقط برای تمیز کردن انواع جرمها مانند گازوئیل و چسب و سیاهی روی بتن از کفسابی استفاده می شود . کفسابی بتن حتما با لقمه الماس صورت میگیرد.

کفسابی بتن به دو صورت خشکه(بدون آب) و با آب انجام می شود .لجن حاصل از کفسابی بتن نسبتا سنگین است و می توان آن را خشک کرد و به جایی دیگر برد در غیر این صورت می توان آن را داخل بشکه ریخت.

انواع کفسابی بتن:

بتن بر دو نوع است :

بتن نرمه: این نوع بتن از سیمان است و مواد افزودنی از جمله سنگریزه ندارد که به همین علت کفسابی آن راحت است و قیمت پایینتری نسبت به نوع سنگ دار دارد که البته این بتن برای کفسابی بایستی ضخامت حداقلی یک سانت را داشته باشد.

بتن سنگ دار: در این نوع بتن سیمان مخلوط با سنگ ریزه است که مقداری سخت است زیرا با کفسابی احتمال درآمدن سنگ وجود دارد که کار هر کفسابی نیست ولی ما در کافه کفسابی این نوع بتن را هم کار میکنیم(خیلی از کفسابها به علت سختی  این کارها را انجام نمی دهند)البته این نوع بتن بایستی پر سیمان کار شود تا در حین کفسابی کنده نشود.

برای مشاهده فیلم کفسابی بتن به لینک زیر مراجعه کنید

مشاهده فیلم کفسابی بتن

قیمت کفسابی بتن:

قیمت کفسابی بتن بسته به توقع کارفرما و نوع بتن و نوع برق و متراژ محیط می تواند بین 25000 تا 60000هزار تومان باشد.

اگر برق سه فاز داشته باشید قیمت کفسابی میتواند پایینتر باشد زیرا کار با دستگاه سه فاز سریعتر انجام می شود البته برای بتن سخت دستگاه تک فاز جواب نمیدهد و حتما باید برق سه فاز باشد تا بتوان کار بتن سابی را انجام داد.

البته در متراژهای بالا کار با دستگاه کفسابی تک فاز عملا غیر ممکن است زیرا به زودی دستگاه تک فاز به علت ضعیف بودن داغ خواهد کرد.

متراژ محیط بتن: هر چه متراژ محیط کفسابی بالاتر باشد قیمت آن می تواند تخفیف داشته باشد.

تذکر : کفسابی بتن برای کارگاهها و سوله هایی که با روغن سر و کار دارند زیاد کاربردی نیست زیرا روغن به مرور زمان به مغز بتن رسوب میکند و با گذشت تنها چند ساعت بعد از کفسابی روغن به سطح برمیگردد به این صورت که در لحظه اول سطح شبیه به موزاییک و خیلی تمیز می شود ولی بعد از چند ساعت روغن به روی سطح برمیگردد.

بنابراین مراکزی مثل تعویض روغنی و مراکز اینچنینی بهتر است کفسابی انجام ندهند.

کفسابی بتن برای اجرای اپوکسی:

برای اجرای هر نوع کفپوش چه پارکت یا اپوکسی سطح نیاز به یک مرحله کفسابی با لقمه الماس دارد که اگر کار اپوکسی باشد بایستی کفسابی بتن را به صورت خشک انجام داد زیرا اپوکسی به رطوبت حساس است و اگر کفسابی باآب انجام شود روی سطح بایستی حداقل تا دو هفته اپوکسی اجرا نشود  برای اجرا یا آشنایی با کفپوش اپوکسی به سایت اپوکسی بان مراجعه کنید.

در واقع منظور از کفسابی بتن برای اجرای کفپوش زبر شدن و صاف شدن سطح می باشد البته بایستی دقت کنید که در کفسابی بتن سطح شیب بندی نمی شود و فقط صاف می شود.

سوال:آیا سطح بتن می تواند شبیه به موزاییک شود ؟

جواب :بله فقط باید اول کار به کفساب بگویید که سطح را موزاییکی می خواهم زیرا لقمه های مورد استفاده برای موزاییک فرق می کند و تعداد ساب بالاتری را می طلبد و قیمت ان نیز فرق می کند.

سوال: محیطی بتنی کار کرده ایم که شیب بندی آن درست نیست آیا با کفسابی شیب در می آید؟

جواب: خیر کفسابی فقط سطح را صاف تحویل میدهد و به هیچ وجه شیب بندی با کفسابی در نمی آید اگر که فردی ادعا کرد می تواند انجام دهد با او توافق کتبی انجام دهید که در صورت عدم شیب بندی مبلغی پرداخت نمیکنید (در هر کاری افرادی نا بلد ادعاهایی دارند)

سوال: ایا قبل از اپوکسی یا پارکت بایستی سطح بتن کفسابی شود؟

جواب : بله با کفسابی دانه های ریز بتن محو می شود و کفپوش یا اپوکسی به راحتی روی سطح می نشیند . این کار بسیار مرسوم است.

1 نظر
MENU
تماس با نعمت زاده